Novinky verze 2019

SketchUp 2019 Vám přináší řadu nových funkcí. Pojďme si je představit!

SketchUp 2019 Vítejte!

Největší změna se netýká samotných funkcí programu, ale způsobu jeho obstarání. K verzi Free pro bezplatné online modelování a placené verzi PRO, ke které patřil neoddělitelně aktualizační servis, přibyla možnost předplatného. Trimble tak dává svým zákazníkům možnost obstarat si SketchUp za výhodnějších finančních podmínek a navíc nabízí přístup k vždy nejaktuálnější verzi programu. Jednotlivé verze budou mít různé funkce, možnost zakoupení stálé licence zůstává zachována. Vybrat si tedy budete moct to, co Vám bude vyhovovat nejvíce.

Uvítací panel
Změnil se vzhled uvítacího okna. Nyní si zde můžete zvolit ze záložky pro soubory (Files), Nápovědu (Learn) nebo licencování (Licence).

Po výběru záložky Soubory si můžete zvolit nový soubor, šablonu nebo poslední soubor.

SketchUp 2019 - Úvodní obrazovka

Po kliknutí na záložku Nápověda si můžete dále zvolit z možností
- Forum - uživatelské fórum
- Výuka - stránky s výukovými soubory
- Videa - videa pro výuku na kanálu YouTube pro výběr studijních materiálů, které právě potřebujete.

SketchUp 2019 - Záložka Nápověda

Pokud si zvolíte záložku Licence, můžete si prohlédnout detaily o Vaší licenci.

Panel nástrojů
V panelu nástrojů přibyla ikona Můj účet, díky které můžete spravovat Vaše licence a předvolby na portálu pro správu účtu online.

SketchUp 2019 – Ikona Můj účet

Styly čar
Novinkou v letošním SketchUpu jsou přerušované čáry. Najdete je v panelu Hladiny. Výkresy s těmito čarami můžete i exportovat do formátů EPS, PDF (HLR) a DWG / DXF nebo vytisknout přímo ze SketchUpu.

SketchUp 2019 - Přerušované čáry

Nástroj měření

Po vylepšení nástroje pro měření (Tape Measure) můžete informace o měření vidět přímo tam, kde modelujete. To Vám umožní modelovat přesněji a efektivněji.

SketchUp 2019 – Nástroj měření

DWG import/export
Byl vylepšen import/export pro styly a materiály.

3D Warehouse

Pro jeho obsáhlost bylo ve 3D Warehouse někdy těžké najít přesně to, co jste hledali. Díky nově zavedeným kategoriím, podkategoriím a filtrování je procházení a vyhledávání rychlejší a snažší.

SketchUp 2019 – 3D Warehouse

LayOut 2019
LayOut se může taky pochlubil vylepšnými funkcemi pro Import a export .dwg formátu souborů, podporuje soubory formátu AutoCAD 2019, je přesnější, stabilnější a minimalizuje ztráty dat. V nové verzi je možné importovat a exportovat materiály. Program má lepší interoperabilitu s BIM systémy.

Když budete exportovat data z LayOutu do SketchUpu, všechny plné tvary vytvořené v LayOutu bude možné dále upravovat jako plochy pomocí funkce Tah/Tlak.

LayOut bude místo Vás kontrolovat otevřené soubory, čímž bude předcházet opakovanému otevírání stejného souboru a jeho nechtěného přepsaní.

Trimble Connect
Trimble connect je cloudové úložiště a platforma pro spolupráci přístupná přes desktop, mobile web nebo zařízení mixed reality.
Zaměřuje se obzvláště na BIM projekty. Zákazníci, kteří si SketchUp zakoupí ve formě předplatného dostanou na Trimble Connect neomezený úložný prostor.Trimble Connect můžete nyní využívat pro zpětnou vazbu, kontrolu jednotlivých verzí modelu a sdílení SketchUp souborů. To Vám umožní efektivní využití stolní i online verze SketchUp.

SketchUp pro Web
Webovou aplikaci můžou využívat uživatelé SketchUpu. Modely je možné exportovat přímo z online SketchUpu.

SkechUp Viewer pro AR/VR
S předplacenou verzí SketchUp získáte možnost využívat SketchUp Prohlížeč (Viewer) pro zařízení virtuální reality Oculus, Windows Mixed Reality, VIVE, a Hololens.

SketchUp Campus
Nabízí množství online studijních materiálů pre SketchUp. Obsahuje výukové kurzy vytvořené přímo v Trimble a to v 104 jazycích.

SketchUp 2019 Campus

Detailní informace naleznete na stránkách výrobce.

SketchUp 2019 nabitý novinkami čeká, až jej vyzkoušíte!

A tady nový SketchUp v případě zájmu zakoupíte.

Thu Jan 23, 2020 16:26:49
CAD Zone Eshop SketchUp Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi

SketchUp.CADzone.cz